fbpx

Novinka

6. 6. 2017 | Testovacia vzorka zdarma!

Trpíte aj Vy Intoleranciou Laktózy? V  spolupráci s LAKTAZANom  pre Vás máme možnosť zaslania testovacej vzorky zdarma!                                         A len teraz  aj s malým darčekom!  🙂

Posledné komentáre

Anketa

Kde najčastejšie nakupujete bezlaktózové produkty?

Výsledky
Archív ankiet


20
Máj
Hylak forte mi nepomohol!
Napísal admin do kategórie Môj príbeh

Všetko sa začalo mojím príchodom na strednú školu. Ranné nevoľnosti, nepríjemná chuť v ústach. Nebolo to pravidelné a tak som si z toho ťažkú hlavu nerobila. Neskôr, keď sa to zhoršilo, kládla som vinu strojčeku na zuboch, ktorý mi komplikoval žutie potravy a tým aj jej trávenie. Pár krát sa dokonca zopakovala situácia, že som v škole takmer odpadla z nevoľnosti. Keď som si situáciu po jednom takomto dni preberala v hlave, vyšlo mi len jediné: nevoľnosť vyvolali dukátové buchtičky s pudingovým krémom. Aj keď sa mi to zdalo absurdné, na školskom výlete som im neodolala a situácia sa zopakovala. Dostala som hnačku a chcela som ju zmierniť Hylakom Forte. 4oskoro som však zistila, že ten vôbec nepomáha, ba naopak, všetko sa len zhoršilo. Keď už bola moja obvodná lekárka v koncoch a aj testy na Helicobaktera pilori boli negatívne ( ten by bol ideálnym vysvetlením všetkého, keďže v tom čase ho mal aj môj otec ) , poslala ma na „hadicu“. Nič príjemné, no mala som „šťastie“. Po troch mesiacoch prišli aj posledné výsledky. A tie boli jasné: Intolerancia na laktózu.

Dnes, keď sa na to pozerám s odstupom času, hovorím si, že to bolo predsa také zjavné. Po tvarohu, syroch či mlieku mi bývalo zle, nafukovalo ma, jazyk som mala biely ako sneh a v najhoršom prípade som skončila na toalete s hnačkou. Hylak Forte tiež obsahuje laktózu, preto mi len ťažko mohol pomôcť. Rada by som však upozornila na to, že to zďaleka nie je jediný liek s jej obsahom. Veľký pozor! Obyčajné „cukríky proti kašľu“ , hormonálna antikoncepcia, niektoré lieky proti bolesti a pod. Ale človek si postupne zvykne dávať si pozor na to, čo zje. Dnes to už beriem ako samozrejmosť a nerobí mi to takmer žiaden problém. Aj keď sem tam neodolám a dám si kopček zmrzliny.

Erika, Krásna Ves

Podeľte sa aj Vy o svoje skúsenosti. Napíšte  Váš vlastný autentický príbeh o intolerancii laktózy. Určite pomôžete niekomu, kto zažíva podobné ťažkosti ako Vy.
Laktazan.sk
     0votes

*