fbpx
20
Máj

Hylak forte mi nepomohol!

Napísal webadmin do kategórie Môj príbeh
     0votes

Všetko sa začalo mojím príchodom na strednú školu. Ranné nevoľnosti, nepríjemná chuť v ústach. Nebolo to pravidelné a tak som si z toho ťažkú hlavu nerobila. Neskôr, keď sa to zhoršilo, kládla som vinu strojčeku na zuboch, ktorý mi komplikoval žutie potravy a tým aj jej trávenie. Pár krát sa dokonca zopakovala situácia, že som v škole takmer odpadla z nevoľnosti. Keď som si situáciu po jednom takomto dni preberala v hlave, vyšlo mi len jediné: nevoľnosť vyvolali dukátové buchtičky s pudingovým krémom. Aj keď sa mi to zdalo absurdné, na školskom výlete som im neodolala a situácia sa zopakovala. Dostala som hnačku a chcela som ju zmierniť Hylakom Forte. 4oskoro som však zistila, že ten vôbec nepomáha, ba naopak, všetko sa len zhoršilo. Keď už bola moja obvodná lekárka v koncoch a aj testy na Helicobaktera pilori boli negatívne ( ten by bol ideálnym vysvetlením všetkého, keďže v tom čase ho mal aj môj otec ) , poslala ma na „hadicu“. Nič príjemné, no mala som „šťastie“. Po troch mesiacoch prišli aj posledné výsledky. A tie boli jasné: Intolerancia na laktózu.

Dnes, keď sa na to pozerám s odstupom času, hovorím si, že to bolo predsa také zjavné. Po tvarohu, syroch či mlieku mi bývalo zle, nafukovalo ma, jazyk som mala biely ako sneh a v najhoršom prípade som skončila na toalete s hnačkou. Hylak Forte tiež obsahuje laktózu, preto mi len ťažko mohol pomôcť. Rada by som však upozornila na to, že to zďaleka nie je jediný liek s jej obsahom. Veľký pozor! Obyčajné „cukríky proti kašľu“ , hormonálna antikoncepcia, niektoré lieky proti bolesti a pod. Ale človek si postupne zvykne dávať si pozor na to, čo zje. Dnes to už beriem ako samozrejmosť a nerobí mi to takmer žiaden problém. Aj keď sem tam neodolám a dám si kopček zmrzliny.

Erika, Krásna Ves

Podeľte sa aj Vy o svoje skúsenosti. Napíšte  Váš vlastný autentický príbeh o intolerancii laktózy. Určite pomôžete niekomu, kto zažíva podobné ťažkosti ako Vy.

info@laktoza.sk


Vytvoriť komentár

Anketa

Kde najčastejšie nakupujete bezlaktózové produkty?

Prihlásenie
Sponzor