fbpx

Novinka

6. 6. 2017 | Testovacia vzorka zdarma!

Trpíte aj Vy Intoleranciou Laktózy? V  spolupráci s LAKTAZANom  pre Vás máme možnosť zaslania testovacej vzorky zdarma!                                         A len teraz  aj s malým darčekom!  🙂

Posledné komentáre

Anketa

Kde najčastejšie nakupujete bezlaktózové produkty?

Výsledky
Archív ankiet


12
Máj
MUDr. Čierna: Intolerancia laktózy nie je alergia
Napísal Rastislav Stolárik do kategórie Tipy
Intolerancia laktózy ako aj alergia na bielkovinu kravského mlieka patri do skupiny tzv. nežiadúcich potravinových reakcií. Majú však rôzne príčiny, a je potrebné ich dôsledne rozlišovať. V prípade alergie ide o imunitnú reakciu, naopak v prípade intolerancie laktózy ide o enzymatickú poruchu. MUDr. Čierna ďalej v článku uverejnenom v odbornom periodiku “Pediatria pre prax” vysvetľuje a rozdeľuje príčiny nedostatku enzýmu laktáza a tiež objasňuje diagnostické metódy. V časti terapia vysvetľuje, že intolerancia laktózy nie je choroba a je chybou, ak sa úplne vylúčia všetky mliečne výrobky. Viac sa dozviete v článku Intolerancia laktózy nie je alergia.

 

Laktazan.sk
***½ 6votes
 1. Dobrý deň,
  Ja by som potrebovala vedieť či mám alergiu na mlieko , alebo intoleranciu laktózy u lekára som dostala vždy inú odpoveď a som z toho zúfala lebo neviem či môžem jesť potraviny zbavené laktózy.
  moje výsledky:Anti-milk IgA 88,95 kIU/1
  Anti-milk IgG 20,57 kIU/1
  Anti-laktóza IgA 1,94
  Anti-laktóza IgG 0,82
  Už asi tri týždne som vysadila mlieko a všetko s ním spojene, pripravujem si stravu doma a zbavila som sa ekzému na tvári a neboli má každý deň hlava, len je to veľmi obmedzujúce nakoľko potraviny zbavené laktózy sú , ale zohnať niečo, čo by neobsahovalo mlieko je skoro nemožné. Ďakujem.

 2. Dobrý deň.
  Môj syn má 3. mesiace, kvôli refluxu užíval BEBU AR, cca pred 2 týždňami sa objavila zelená stolica, po výmene mlieka pediatrom na BEBU AL110 na 10 dní sa už na druhý deň farba stolice upravila a syn bol pokojnejší a aj kludnejšie papal. Po 10 dňoch opäť BEBA AR, pričom na druhý deň opät stolica zelená. Vrátili sme sa k AL110.
  Môže byť sprievodným javom intolerancie na laktózu zapáchajúca zelená stolica?
  Ďakujem za odpoveď.
  Michal Švec

*