fbpx
12
Máj

MUDr. Čierna: Intolerancia laktózy nie je alergia

Napísal Rastislav Stolárik do kategórie Tipy
***½ 9votes
Intolerancia laktózy ako aj alergia na bielkovinu kravského mlieka patri do skupiny tzv. nežiadúcich potravinových reakcií. Majú však rôzne príčiny, a je potrebné ich dôsledne rozlišovať. V prípade alergie ide o imunitnú reakciu, naopak v prípade intolerancie laktózy ide o enzymatickú poruchu. MUDr. Čierna ďalej v článku uverejnenom v odbornom periodiku “Pediatria pre prax” vysvetľuje a rozdeľuje príčiny nedostatku enzýmu laktáza a tiež objasňuje diagnostické metódy. V časti terapia vysvetľuje, že intolerancia laktózy nie je choroba a je chybou, ak sa úplne vylúčia všetky mliečne výrobky. Viac sa dozviete v článku Intolerancia laktózy nie je alergia.

 


Komentáre ku článku “MUDr. Čierna: Intolerancia laktózy nie je alergia”
 1. Dobrý deň.
  Môj syn má 3. mesiace, kvôli refluxu užíval BEBU AR, cca pred 2 týždňami sa objavila zelená stolica, po výmene mlieka pediatrom na BEBU AL110 na 10 dní sa už na druhý deň farba stolice upravila a syn bol pokojnejší a aj kludnejšie papal. Po 10 dňoch opäť BEBA AR, pričom na druhý deň opät stolica zelená. Vrátili sme sa k AL110.
  Môže byť sprievodným javom intolerancie na laktózu zapáchajúca zelená stolica?
  Ďakujem za odpoveď.
  Michal Švec

 2. Dobrý deň,
  Ja by som potrebovala vedieť či mám alergiu na mlieko , alebo intoleranciu laktózy u lekára som dostala vždy inú odpoveď a som z toho zúfala lebo neviem či môžem jesť potraviny zbavené laktózy.
  moje výsledky:Anti-milk IgA 88,95 kIU/1
  Anti-milk IgG 20,57 kIU/1
  Anti-laktóza IgA 1,94
  Anti-laktóza IgG 0,82
  Už asi tri týždne som vysadila mlieko a všetko s ním spojene, pripravujem si stravu doma a zbavila som sa ekzému na tvári a neboli má každý deň hlava, len je to veľmi obmedzujúce nakoľko potraviny zbavené laktózy sú , ale zohnať niečo, čo by neobsahovalo mlieko je skoro nemožné. Ďakujem.

 3. Zdravím, chcem sa spýtať, či je veľká hodnota IgM 51 u 3-ročného syna, ktorému robili alergické vyšetrenia. S pozdravom, ďakujem

 4. Dobry den chcela by som s informovat mam nasledujuce vysledky.
  anti-dreamin.gliad.peptidyIGA 3,46
  IgG 5,24
  anti-milk IgG 66,41
  anti-milk IgA 15,56
  anti-laktoza IgG 0,3
  IgA 3,31
  je to alergia alebo intolerancia mlieka? Treba komplet vysadit mlieko a mliecne vyrobky?

Vytvoriť komentár

Anketa

Kde najčastejšie nakupujete bezlaktózové produkty?

Prihlásenie
Sponzor