fbpx

Novinka

6. 6. 2017 | Testovacia vzorka zdarma!

Trpíte aj Vy Intoleranciou Laktózy? V  spolupráci s LAKTAZANom  pre Vás máme možnosť zaslania testovacej vzorky zdarma!                                         A len teraz  aj s malým darčekom!  🙂

Posledné komentáre

Anketa

Kde najčastejšie nakupujete bezlaktózové produkty?

Výsledky
Archív ankiet


30
Júl
Buďme sami k sebe priateľskí
Napísal Zornica do kategórie Články

Skúsme inšpiráciou Medzinárodného dňa priateľstva (30.7.) nadviazať priateľský postoj k sebe samému a načúvajme si. Rešpektujme výhody a nevýhody kravského mlieka a sledujme, aký majú vplyv na náš organizmus.

Kravské mlieko je zdravé, kompletné jedlo, ktoré poskytuje všetky hlavné živiny, ako je tuk, sacharidy a bielkoviny.

Môže pomôcť ľuďom poskytnutím širokého spektra proteínov obranných hostiteľov, pretože v ľudskom aj hovädzom mlieku sa nachádzajú rôzne prospešné antimikrobiálne účinky.

Prítomnosť rôznych patogénov, ako je napríklad Salmonella spp a Escherichia coli O157: H7 v mlieku, však súvisí s vypuknutím choroby na celom svete.

Kravské mlieko ale spôsobuje jednu z najčastejších alergií u dojčiat a detí postihujúcich 2,2 – 3,5% detí (vyššie percento ako u tých, ktorí sú postihnutí alergiami na arašidy a na orechy). Až 35% týchto dojčiat prerastá vo veku 5 až 6 rokov do alergie na mlieko, čo sa môže do 16 rokov zvýšiť na 80%.

Intolerancia laktózy v dôsledku neprítomnosti alebo nedostatku enzýmu laktázy v tráviacom trakte ovplyvňuje niekde medzi 15-75% všetkých dospelých v závislosti od rasy, stravovacích návykov a zdravia čriev.

Niektoré štúdie naznačujú, že 80% ľudí afrického pôvodu a 100% osôb pochádzajúcich z ázijského a amerického pôvodu sú neznášanliví na laktózu.

Výskumníci dodávajú, že bude potrebné vykonať viac práce na pochopenie účinkov rôznych konvenčných a nových spôsobov spracovania na nutričný profil, chuť a textúru alternatívnych druhov mlieka.

Source: https://www.mcgill.ca/newsroom/fr/node/32895

Laktazan.sk
     0votes

*