fbpx

Novinka

6. 6. 2017 | Testovacia vzorka zdarma!

Trpíte aj Vy Intoleranciou Laktózy? V  spolupráci s LAKTAZANom  pre Vás máme možnosť zaslania testovacej vzorky zdarma!                                         A len teraz  aj s malým darčekom!  🙂

Posledné komentáre

Anketa

Kde najčastejšie nakupujete bezlaktózové produkty?

Výsledky
Archív ankiet


14
Apríl
Dá sa intolerancia laktózy liečiť?
Napísal Rastislav Stolárik do kategórie Časté otázky

Toto je častá otázka ľudí, ktorí sa po prvýkrát stretnú s problémom intolerancie laktózy.
Principiálne existujú dve najčastejšie príčiny intolerancie laktózy:
Prvá je tzv. prechodná príčina. V tomto prípade ide o následok infekčných hnačkových ochorení, alebo poškodenia črevnej sliznice liekmi, prípadne chronickým črevným ochorením. Produkcia enzýmu laktáza, býva takouto cestou dočasne narušená. Diétou, resp. absenciou prísunu liekov zapríčiňujúcich problém sa v priebehu niekoľkých týždňov stav zvykne upraviť. Veľmi užitočné je v tomto prípade užívanie probiotík.
Druhou a bohužiaľ najčastejšou príčinou intolerancie laktózy je tzv. adultný – dospelý typ laktázovej nedostatočnosti. Tento typ je v našich končinách pomerne rozšírený, a skôr alebo neskôr postihne každého 5-teho človeka. Ak má takýto človek genetickú predispozíciu, už po treťom roku života, kedy už dieťa spravidla nie je dojčené môže dochádzať k pozvoľnému úbytku produkcie enzýmu laktáza. Pri tomto najbežnejšom type je potrebné zdôrazniť, že sa zatiaľ nikomu nepodarilo tento proces zvrátiť ani zastaviť. Tu Vám pomôže len vyhýbať sa potravinám s obsahom laktózy, prípadne si pomôcť výživovými doplnkami s obsahom enzýmu laktáza.

Laktazan.sk
     0votes
  1. v princípe musíte rozlíšiť či sa jedna o prechodný stav spojený s tráviacimi ťažkosťami, tam je potrebné vyriešiť príčinu alebo sa jedná o získaný adultný typ a tam veľmi nečakajte zlepšenie viac článok Mudr. Čiernej: http://www.laktoza.sk/mudr-cierna-intolerancia-laktozy-nie-je-alergia

  2. dobry den,ako dlho trva dokym sa vylieci intolerancia na laktozu?zistili mi to v juli,odvtedy beriem jedny tablety kazdy den/duspatalin/,ale stale mam brucho ako tehotna a tlaky v bruchu,krce.

*