fbpx
26
September

Mali by športovci s intoleranciou na laktózu vynecháva? mlieko?

Napísal Zornica do kategórie články
     0votes

Športovci a „víkendoví bojovníci“ zo všetkých oblastí poznajú výhody „tankovania“ svojich tiel, najmä v mliečnych výrobkoch bohatých na živiny.

Počas mesiaca povedomia o intolerancii laktózy v USA, Dr. Kelly Pritchett, registrovaná športová dietologička na Univerzite vo Washingtone, školila hráčov tímu ragby na témy: odporúčania pre príjem mlieka, obsah laktózy v rôznych mliečnych výrobkoch a čo robiť, keď mliečne výrobky „nespolupracujú“ so zažívacím traktom.

„Keď športovci pochopia, ktoré potraviny obsahujú laktózu a ktoré nie, môžu lepšie plánovať jedlo a občerstvenie, ktoré im zaistí správnu výživu“, vysvetlila Dr. Pritchett. Športovci sú vždy nadšení, keď sa napríklad dozvedia, že veľa tvrdých syrov nemá laktózu.

Hráči z ragby zistili, že mlieko obsahuje najviac laktózy, asi 12 gramov. Taktiež sa dozvedeli, že laktóza je účinný cukor, ktorý po cvičení doplňuje energiu.

Dr. Pritchett sa delila o tipy na vytvorenie konkurenčného športového taniera, najmä o rozdieloch v potrebách kalórií počas náročných, stredne ťažkých a ľahkých tréningových dní. Skupine pripomenula, že mliečne výrobky sú kľúčom k akémukoľvek plánu stravovania.

Mliečne výrobky poskytujú živiny, ktoré telo potrebuje pre energiu, budujú svalovú hmotu, spaľujú tuky a zostávajú hydratované.  Zásoby energie možno nájsť v iných zdrojoch potravín, ale profil bielkovín v mlieku je ťažké prekonať. https://nutrition.eatsmart.org/blogs/blog/should-lactose-intolerant-athletes-be-skipping-milk


Vytvoriť komentár

Anketa

Kde najčastejšie nakupujete bezlaktózové produkty?

Prihlásenie
Sponzor